Funchal - Poznávací týden + Florasol ***Poloha: Na hlavní třídě Estrada Monumental, podél níž se dá dojít procházkou do centra Funchalu (cca 2,5 km, hotelový minibus zdarma). Mořské pobřeží s krásnou promenádou vedoucí k veřejným koupalištím cca 300 m.

Pláž: Veřejné koupaliště (lido) cca 300 m (vstup za poplatek). Kamenitá pláž cca 1 km.

Vybavení: Vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, bazén a terasa s lehátky a slunečníky zdarma, osušky oproti kauci.

Sport a zábava: Zábava: Bary a restaurace v blízkém okolí.

Zdarma: stolní tenis, biliár.
Za poplatek: masáže.
Možnost využít zdarma vnitřní bazén, jacuzzi, saunu nebo malé fitness v komplexu Mimosa/Estrelicia (cca 400 m).

Pro děti: Brouzdaliště, dětský koutek, dětská postýlka zdarma (na vyžádání).

Platební karty: VISA, EC/MC, AMEX, Maestro, Diners Club.

www: http://www.dorisol.com

Internet: Zdarma: WiFi v hotelu, internetový koutek.

Poznámka: Oficiální třída: ***

Stravování: snídaně

Snídaně a večeře formou bufetu.

Ubytování: hotel ***

ST: koupelna/WC, vysoušeč vlasů, TV/sat., telefon, trezor za poplatek, obývací prostor s kuchyňským koutem, balkon nebo terasa. 
AP: viz ST, oddělená ložnice.

Maximální obsazenost: Studio (ST): 3 dospělí / 2 dospělí + 1 dítě / 2 dospělí / 1 dospělý + 2 děti / 1 dospělý + 1 dítě / 1 dospělý
Apartmá (AP): 4 dospělí / 3 dospělí + 1 dítě / 3 dospělí / 2 dospělí + 2 děti / 2 dospělí + 1 dítě / 2 dospělí / 1 dospělý + 2 děti / 1 dospělý + 1 dítě / 1 dospělý
Dítě do 12 let

Program zájezdu

1. den: Přílet na Madeiru, transfer do hotelu, ubytování.
2. den: Půldenní pěší prohlídka hlavního města Funchalu s výkladem zakončená návštěvou botanické zahrady.
3. den: Cesta do vnitrozemí na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1 818 m). Dále přes Ribeiro Frio, přírodní rezervaci a tamní vesničku. Procházka podél starší levády (trasa cca 1,5 km) v srdci původního vavřínového pralesa Laurissilva. Cesta až na severní pobřeží do města Santana, proslulého tradičními trojúhelníkovými domky. Oběd v místní restauraci. Při návratu cesta k východnímu výběžku Ponta De
4. den: Půldenní pěší výlet. Nenáročná procházka překrásnou přírodou podél jedné z levád – typického zavlažovacího kanálu na Madeiře. Trasa cca 5 km, obtížnost lehká, doporučujeme vhodnou obuv a sportovní oblečení.
5. den: Volný den. Fakultativně možnost zakoupení výletů: plavba katamaránem nebo na replice Kolumbovy lodi Santa Maria, případně s biology za pozorováním delfínů a velryb, ev. pěšího výletu na levády.
6. den: Po snídani odjezd na západ. První zastávka na jednom z nejvyšších mořských útesů světa – Cabo Gir~ao (580 m) – s výhledem na Funchal, oblast Câmara de Lobos a terasovitá políčka. Pokračování přes přímořské městečko Ribeira Brava, kostelík sv. Benedikta. Poté cesta do oblasti banánových plantáží a dále na severní pobřeží přes největší náhorní plošinu Paúl da Serra. Zastávka i s obědem v Porto Moniz. Městečko je jedinečné především díky přírodním bazénům s mořskou vodou. Odpoledne kolem oblasti s bouřícím oceánem zasvěcené sv. Vincentovi – Sao Vicente. Poslední zastávkou je rybářské městečko Câmara de Lobos s možností ochutnání tradičních nápojů.
7. den: Půldenní výlet – vyhlídka Pico dos Barcelos nad Funchalem, Eira do Serrado s výhledem na pohoří a vesnici jeptišek Curral das Freiras. Cestou zpět zastávka v Monte s kostelem, kde je pochován Karel I. Habsburský, a s možností vyzkoušet montský tobogan – sjezd v proutěných koších na lyžích (za poplatek, dle aktuálních podmínek).
8. den: Volno až do transferu na letiště.

květen 2019

24.05. - 31.05.2019 pátek - pátek
snídaně letecky (Praha)
23 690 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

srpen 2019

23.08. - 30.08.2019 pátek - pátek
snídaně letecky (Praha)
24 490 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

září 2019

20.09. - 27.09.2019 pátek - pátek
snídaně letecky (Praha)
23 590 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)