Funchal - Poznávací týden + Florasol ***Poloha: Na hlavní třídě Estrada Monumental, podél níž se dá dojít procházkou do centra Funchalu (cca 2,5 km, hotelový minibus zdarma). Mořské pobřeží s krásnou promenádou vedoucí k veřejným koupalištím cca 300 m.

Pláž: Veřejné koupaliště (lido) cca 300 m (vstup za poplatek). Kamenitá pláž cca 1 km.

Vybavení: Vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, bazén a terasa s lehátky a slunečníky zdarma, osušky oproti kauci.

Sport a zábava: Zábava: Bary a restaurace v blízkém okolí.

Zdarma: stolní tenis, biliár, malá tělocvična.
Za poplatek: masáže.
Možnost využít zdarma vnitřní bazén, jacuzzi, saunu nebo malé fitness v komplexu Mimosa/Estrelicia (cca 400 m).

Pro děti: Brouzdaliště, dětský koutek, dětská postýlka zdarma (na vyžádání).

Platební karty: VISA, EC/MC, AMEX, Maestro, Diners Club.

www: http://www.dorisol.com

Internet: Zdarma: WiFi u bazénu, internetový koutek.

Stravování: snídaně

Snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu nebo výběru z menu.

Ubytování: hotel ***

ST: koupelna/WC, vysoušeč vlasů, TV/sat., telefon, trezor za poplatek, obývací prostor s kuchyňským koutem, balkon nebo terasa. 
AP: viz ST, oddělená ložnice.

Maximální obsazenost: Studio (ST): 3 dospělí / 2 dospělí + 1 dítě 
Apartmá (AP): 4 dospělí / 3 dospělí + 1 dítě / 2 dospělí + 2 děti
Dítě do 12 let

Program zájezdu

1. den: přílet na Madeiru, transfer do hotelu, ubytování.
2. den: 1/2 denní pěší prohlídka hlavního města Funchalu s výkladem. Návštěva místní tržnice s ovocem, zeleninou a rybářskou částí, radniční náměstí s bývalým jezuitským kostelem, katedrála SE, odtud po pěší zóně kolem sochy J.G.Zarca a Jindřicha Mořeplavce až ke krásně upravenému parku Sv. Kateřiny nad přístavem. Výlet zakončíte prohlídkou botanické zahrady.
3. den: Cesta do vnitrozemí na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1 818 m). Dále přes Ribeiro Frio, přírodní rezervaci a vesničku, kolem které protéká „studený potok“. Procházka podél starší levády (trasa cca 1,5 km) v srdci původního vavřínového pralesa Laurissilva. Cesta až na severní pobřeží do města Santana, proslulého tradičními trojúhelníkovými domky se slaměnou střechou nazývanými O Colmo. Oběd v místní restauraci. Odpoledne při návratu cesta k východnímu výběžku Ponta De Sao Lourenço, známému svými barevnými skalami, pouštní krajinou a rozbouřeným oceánem. Tato oblast s průmyslovým městem Caniçal byla kdysi centrem madeirského velrybářského průmyslu. Na trase podél jižního pobřeží směrem na západ Machico, druhé nejvýznamnější město Madeiry.
4. den: 1/2 dne pěší výlet podél levády Do Norte kolem zemědělských políček oblasti (vesniček) Campanario a Quinta Grande s četnými výhledy na jižní pobřeží. Trasa cca 5 km, obtížnost lehká, doporučujeme vhodnou obuv a sportovní oblečení. Při zpáteční cestě návštěva vinařské společnosti s ochutnávkou známého madeirského vína Madeira.
5. den: Volný den. Fakultativně možnost zakoupení výletů: plavba katamaránem nebo na replice Kolumbovy lodi Santa Maria, případně s biology za pozorováním delfínů a velryb, ev. pěšího výletu na levády.
6. den: po snídani odjezd z hotelu podél jižního pobřeží směrem na západ. První zastávka na jednom z nejvyšších mořských útesů na světě – Cabo Girao (580 m) – s překrásným výhledem na západní část města Funchal, oblast Câmara de Lobos a terasovitá políčka. Pokračování přes malebné přímořské městečko Ribeira Brava, kostelík sv. Benedikta (Igreja de Sao Bento). Poté cesta do oblasti banánových plantáží Madalena do Mar a dále směrem na severní pobřeží přes největší náhorní plošinu ostrova Paúl da Serra. Při dobré viditelnosti se odtud naskytne pohled i na zelené údolí Rabaçal. Další zastávka i s obědem, případně procházkou, na severní straně ostrova v Porto Moniz. Městečko je jedinečné především díky přírodním bazénům s mořskou vodou, vytvořených v lávových vyvřelinách. Odpoledne návrat podél severního pobřeží kolem oblasti s bouřícím oceánem zasvěcené sv. Vincentovi – Sao Vicente. Poslední zastávkou je rybářské městečko Câmara de Lobos s možností ochutnání tradičních nápojů.
7. den: 1/2 denní výlet - vyhlídka Pico dos Barcelos nad Funchalem, Eira do Serrado s dech beroucím výhledem na okolní pohoří a vesnici jeptišek Curral das Freiras, které hledaly klid v srdci Madeiry před nájezdy pirátů. Při návratu zastávka v části Monte nad Funchalem s kostelem, kde je pochovaný Karel I. Habsburský, a s možností vyzkoušet známý montský tobogan – sjezd v proutěných koších na dřevěných lyžích (za poplatek, dle aktuálních podmínek).
8. den: volno až do transferu na letiště.

srpen 2019

23.08. - 30.08.2019 pátek - pátek
snídaně letecky (Praha)
23 670 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

září 2019

20.09. - 27.09.2019 pátek - pátek
snídaně letecky (Praha)
23 670 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)