Havana - Velký okruh KubouPoznámka: Minimální počet účastníků:  10
Cena nezahrnuje vízum na Kubu (700 Kč/os), fakultativní výlety, cestovní pojištění

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Havany. Po příletu transfer do hotelu v Havaně. Večeře.
2. den: Snídaně. Půldenní prohlídka kubánské metropole Havany s obědem. Projdete historickou částí Havany, uvidíte havanskou katedrálu, hotel Ambos Mundos, kde byl ubytován Ernest Hemingway. Ve večerních hodinách možnost navštívit vystoupení nejznámějšího kubánského kabaretu Tropicana (fakultativně, možno zakoupit v destinaci). Večeře v hotelu.
3. den: Snídaně. Navštívíte botanickou zahradu Soroa. Dále budete pokračovat do oblasti Vi~nales, kde je soustředěno nejvíce tabákových plantáží na Kubě. V jeskyni Cueva del Indio se projedete na malé loďce. Oběd. Navštívíte také Mural de la Prehistoria, monumentální dílo na jedné skále mogotu. Návrat do Havany. Večeře v hotelu.
4. den: Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Santiaga de Cuba nebo Holguinu. Po příletu transfer do hotelu a večeře.
5. den: Snídaně. Celodenní prohlídka města Santiago de Cuba, historické centrum – hlavní náměstí Parque Central Carlos Manuel de Césped, katedrála a řada paláců, muzeum Diega Velázqueze, věznice Cuartel Moncada, pevnost Castillo del Morro San Pedro de la Roca, perla španělské obranné architektury, s expozicí Muzea pirátství. Oběd. Během odpoledního programu navštívíte nejznámější kubánské poutní místo – baziliku Cobre. Večeře v hotelu.
6. den: Snídaně. Pokračování do města Bayamo. Prohlídka a projížďka na koňských povozech, tradičním dopravním prostředku. Oběd. Přejezd do oblasti Playa Santa Lucia, jejíž pláže patří mezi nejkrásnější na severním pobřeží Kuby. Večeře v hotelu.
7. den: Snídaně. Návštěva koloniálního města Camaguey, které bývá také někdy nazýváno městem kostelů. Oběd. V odpoledních hodinách pokračování do města, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví lidstva UNESCO. Večeře v hotelu.
8. den: Snídaně. Návštěva jedné z přírodních rezervací pohoří Escambray s pěší túrou pralesem. Oběd. Prohlídka historické části města Trinidad, během níž navštívíte hlavní náměstí Plaza Mayor, muzeum Romantico, kostel Nejsvětější trojice a okusíte místní koktejl La Canchanchara. Pokračování do města Cienfuegos, nazývaného Kubánci „perla jihu“.
9. den: Snídaně. Jeden z největších zážitků na vás čeká během dopoledního programu. V delfináriu Cienfuegos navštívíte show cvičených delfínů. Prohlídka centra Cienfuegos, kde uvidíte divadlo Terry, katedrálu, hlavní park a okolní ulice s řadou budov v neoklasicistickém stylu. Oběd. Pokračování na ostrov Cayo Santa María.
10. den: Pobyt na ostrově Cayo Santa María v hotelu s all inclusive.
15. den: ransfer na letiště. Odlet do Prahy.
16. den: Přílet do Prahy.

leden 2020

13.01. - 27.01.2020 pondělí - pondělí
vlastní letecky (Praha)
64 490 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)

březen 2020

02.03. - 16.03.2020 pondělí - pondělí
vlastní letecky (Praha)
65 990 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)

Cena zahrnuje

  • CenaZahrnuje:
  • leteckou přepravu Praha – Havana – Praha
  • letištní taxy a další poplatky
  • 14 nocí v hotelech střední kategorie
  • 8× snídani, 7× oběd, 8× večeři, 6× program all inclusive (10.–14. den)
  • vstupy dle programu
  • přepravu klimatizovaným autobusem
  • služby místních česky/slovensky mluvících průvodců

Cena nezahrnuje

  • Příplatky: