Havana - Malý okruh Kubou + Memories Paraiso AzulPoznámka: Min. počet účastníků : 8
CENA NEZAHRNUJE:
cestovní pojištění
vízum (700 Kč)
fakultativní výlety
spropitné

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Havany. Po příletu transfer do hotelu v Havaně. Večeře v hotelu.
2. den: Snídaně. Půldenní prohlídka kubánské metropole Havany s obědem. Projedete hlavními havanskými čtvrtěmi a třídami a zavedeme vás do historické části Havany, zapsané na seznam UNESCO. Oběd. Možnost navštívit továrnu na výrobu doutníků (doplácí se na místě 10 CUC/osoba, prohlídka možná pouze v některých termínech). Večeře v hotelu. Ve večerních hodinách možnost navštívit vystoupení nejznámějšího kubánského kabaretu Tropicana (není zahrnuto v ceně).
3. den: Snídaně. Tento den poznáte nezapomenutelné přírodní scenérie západní části Kuby. Navštívíte oblast Soroa s vodopády a botanickou zahradou, odkud budete pokračovat do údolí Vi~nales, kde je soustředěno nejvíce tabákových plantáží na Kubě. Zvláštností této oblasti jsou strmé mogoty, skalnaté vápencové útvary, které jsou vzájemně propojeny říčkami a jeskyněmi. V jedné z nich se projedete na malé loďce. Oběd. Navštívíte také Mural de la Prehistoria, monumentální dílo na jedné skále mogotu, které představuje obraz evolučního vývoje života na Kubě. Návrat do Havany. Večeře v hotelu.
4. den: Snídaně. Z kubánské metropole Havany se přesunete do Guamá, kde navštívíte krokodýlí farmu, projedete se na člunech po Jezeře pokladů a na jednom z ostrovů si prohlédnete malý skanzen jedné z předkolumbovských kultur – Tainů. Oběd. Odpoledne pokračování do oblasti známé Zátoky sviní (zastávka na šnorchlování v Karibiku) a poté do města Cienfuegos, nazývaného Kubánci „perla jihu“. Ubytování v Cienfuegos, večeře v hotelu.
5. den: Snídaně. Přejezd do města Trinidad, které bylo zapsáno na seznam UNESCO. Oběd. Navštívíte hlavní náměstí Plaza Mayor, jeden z městských paláců z 18. stol., muzeum Romantico, kostel Nejsvětější trojice a samozřejmě nebude chybět ani ochutnávka místního koktejlu La Canchanchara, který byl pojmenován podle baru, kde se podává. Ubytování v Trinidadu nebo Topes Collantes. Večeře v hotelu.
6. den: Snídaně. Během dopoledne návštěva jedné z přírodních rezervací pohoří Escambray. Cesta v terénních vozech horskými vesničkami, následuje pěší túra pralesem, během níž poznáte kromě nezapomenutelných scenérií i rozmanitou faunu a flóru této oblasti, zastávka u vodopádů s možností koupání. Oběd. Pokračování na korálový ostrov Cayo Santa María.
7. den: Pobyt u moře, 5 nocí v Memories Paraiso Azul.
11. den: ransfer na letiště. Odlet do Prahy.
12. den: Přílet do Prahy.

prosinec 2019

05.12. - 15.12.2019 čtvrtek - neděle
vlastní letecky (Praha)
44 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

březen 2020

23.03. - 02.04.2020 pondělí - čtvrtek
vlastní letecky (Praha)
47 490 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

Cena zahrnuje

  • CenaZahrnuje: - leteckou přepravu Praha – Havana – Praha
  • letištní taxy a další poplatky
  • 5 nocí v hotelech střední kategorie během pokruhu
  • 5× plnou penzi
  • 5 nocí v hotelu Memories Paraiso Azul
  • 5× program all inclusive na Cayo Santa María
  • vstupy dle programu
  • přepravu klimatizovaným autobusem
  • služby místních česky/slovensky mluvících průvodců